Často kladené otázky

17. Nela & Martin

Kolik stojí balíček natáčení?

Celková cena je závislá na Vašich požadavcích a možnostech zvolení příplatkových služeb. Pro přesnou kalkulaci mě neváhejte kontaktovat.

Kdy dostanu video?

Postprodukce je velmi složitý proces od správného výběrů záběrů/snímků až po dokonalé vyvážení barev. Nikdy nechci práci uspěchat na úkor kvality a zpravidla dílo předávám do 3 měsíců od data konání svatby.

Co obsahuje balíček natáčení?

Nabízím celodenní natáčení svatby a možnost dokoupit si nadstandardní službu tvorbu představebního filmu. Svatební natáčení zahrnuje až 13 hodin v den svatby, střih, ozvučení, barvení klipu v délce 4 – 5 minuty a předsvatební schůzku. Dle dohody lze vytvořit i dokument, což je střih cca 30 minutového filmu z celého dne. Předsvatební natáčení je pak na individuální dohodě. Výstupem je samotné video 1 – 3 minut a zahrnutí záběrů do svatebního filmu.

Mohu si vybrat k videu skladbu?

Každé video je jedinečné a hudba je její důležitou součástí. Proto výběr provádím sám a pečlivě vybírám hudbu s licencí pro každé video. V případě delšího videa (dokumentu) je výběr skladeb na vás.

Osobní prezentace díla

Natáčením Vaší svatby souhlasíte s uveřejněním díla pro osobní prezentaci, pakliže není dohodnuto předem jinak (jedná se pouze o krátká videa. Půlhodinové filmy jsou samozřejmě soukromé). Je to moje jediná forma propagace a většina klientů mě osloví na základě zveřejněných prací na internetu. Pokud nechcete, aby vaše video někdo viděl, není problém, ale je to bráno jako nadstandardní služba a musíte za to připlatit.

Jaké jsou platební podmínky?

Při podpisu smlouvy se skládá rezervační poplatek ve výši 50% z celkové částky. Zbylá částka je splatná do tří dnů od data konání svatby.

Je rezervační poplatek vratný?

Pokud se obě strany vzájemně nedohodnou na vrácení, tak ne. Složením rezervačního poplatku platíte především za to, že se zavazuji blokovat Váš termín (jakékoliv další poptávky na natáčení jsem nucen odmítnout). V okamžiku, kdy z natáčení sejde, znamená to pro mě, že přicházím o celý příjem a už nebudu schopný termín obsadit pro jiného klienta. Rezervační poplatek tak pokrývá alespoň minimálně vzniklou ztrátu a náklady. V případě zásahu vyšší moci záloha není vratná, ale je možné ji použít a odečíst od celkové ceny pro rezervaci nového termínu.

Jakým způsobem obdržím finální produkt?

Vaše video zasílám elektronicky přes cloudové úložiště a je dispozici i odkaz na youtube.

Dostanu neupravené fotografie a natočené záběry?

Bohužel, pořízené záběry neposkytuji. Je to neprofesionální. V restauraci dostanete také hotové jídlo, nikoliv jeho ingredience. V případě videa lze dokoupit střih dokumentu ve kterém jsou použity zpravidla všechny záběry a jeho délka se odvíjí od aktivit během svatebního dne.

Máte zájem o natočení svatebního,
předsvatebního nebo rodinného videa?